دانلود فایل(پاورپوینت پیوندها در شیمی)

دانلود پاورپوینت پیوندها در شیمی,بررسی پیوندها در شیمی,پاورپوینت جامع و کامل پیوندها در شیمی,کاملترین پاورپوینت پیوندها در شیمی,پکیج پاورپوینت پیوندها در شیمی,مقاله پیوندها در شیمی,تحقیق پیوندها در شیمیپاورپوینت پیوندها در شیمی|40262152|bna30007102|
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان پاورپوینت پیوندها در شیمی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 22 صفحه

فصل 2 :پیوندها
قسمت اول
بررسی اجمالی پیوند کووالانسی
تصاویرمولکولی
الکترونگاتیوی
اندازه اتم

پیوند کووالانسی پیوند میان اتم ها که ازطریق به اشتراک گذاشتن الکترون ها تشکیل شده است.
پیوندهای کووالانسی بین دو اتم غیرفلزی که ازطریق به اشتراک گذاشتن جفت الکترون ها تشکیل شده
اتم ها تمایل دارند تا لایه خارجی انرژی آنها پر شده باشد (قاعده هشتایی یا اکتت)
پیوندهای کووالانسی می توانند با نمودار نقطه ای لوویس نمایش داده شوند نمودار نقطه‌ای لوویس نمودار نقطه‌ای لوویس به اشتراک گذاشتن الکترون‌ها را میان اتم ها، در جایی که پیوندها تشکیل می شوند، نشان می‌دهد.
اتم ها برای پر شدن خارجی ترین لایه انرژی خود، الکترون‌ها را به اشتراک می گذارند (8 الکترون درلایه خارجی‌شان).
هیدروژن یک استثنا است (این اتم در لایه خارجی خود 2 الکترون دارد) Lewis Dot Diagrams for Hydrogen and Chlorine Gas The first row shows the atoms before they are bonded
The second row shows the sharing of electrons to fill the outer energy level
The third row has circles around the electrons to show those that belong to each atom. Where the circles overlap represents a covalent bond پیوندهای چندگانه پیوندهای دوگانه و سه گانه می‌توانند به منظور پر شدن لایه (سطح) خارجی انرژی میان اتم‌ها تشکیل شود.
این پیوند زمانی اتفاق می‌افتد که دو اتم بیش از یک جفت الکترون به اشتراک بگذارند.
ساختارهای چندگانه لوویس برخی ازمولکول‌ها می‌توانند بیش از یک ساختار ممکن داشته باشند، معمولا این زمانی است که یک پیوند یگانه و یک پیوند دوگانه می‌ توانند به هم تبدیل شوند (قاعده رسم ساختارهای لوویس)
مثال SO2 (g) نمودارهای ساختاری نمودارهای لوویس به منظور ساده شدن می‌توانند تبدیل به نمودارهای ساختاری شوند
نمودارهای ساختاری برای نمایش یک پیوند، یا یک جفت الکترون از خطوط استفاده می‌کنند، اما این نمودارها جفت الکترون‌های غیر پیوندی را نمایش نمی‌دهند.
مثال: گاز کلر
کاربرگ نمودار نقطه ای لوویس با استفاده از قوانین رسم نمودار نقطه ای لوویس، کاربرگ را کامل کنید (نمودار نقطه ای لوویس و ساختار)
برای تمرین بیش‌تر با ساختارهای لوویس کار کنید
ساختارهای مولکولی ترکیبات - شیمی فضایی تا کنون مولکول ها را در 2 بعد نمایش داده ایم.
در صورتیکه در واقعیت مولکول ها ساختاری 3 بعدی دارند
برای پیش‌گویی اشکال 3 بعدی مولکولی از تئوری VSEPR (دافعه جفت الکترون لایه ظرفیت) استفاده می‌کنیم.
بر اساس دافعه الکترواستاتیک جفت الکترون‌ها توجه کنید که نیروی دافعه قوی ترین نیرو میان جفت الکترون های غیر پیوندی و ضعیف‌ترین نیرو میان دو جفت الکترون پیوندی است، و دافعه میان یک جفت الکترون غیر پیوندی و یک جفت الکترون پیوندی در حد بینابین این دو قرار دارد.
ما تئوری VSEPR برای یک اتم مرکزی بکار می‌بریم که در لایه ظرفیت خود هشت الکترون دارد، سه نوع شکل وجود دارد، شامل خطی، مثلثی مسطح و چهار وجهی
در تئوری VSEPR، یک گروه اکترونی، یک پیوند (یگانه یا چندگانه) یا یک جفت الکترون غیر پیوندی است. خطی شکل خطی زمانی ایجاد می‌شود که یک اتم مرکزی دو گروه الکترونی دارد.
به دلیل اینکه گروه های الکترونی تا حد امکان دور از هم باشند شکل خطی می شود.
زاویه‌ی میان گروه های الکترونی 180 درجه است.
اتم مرکزی با دو اتم دیگر بوسیله‌ی دو پیوند دوگانه یا ترکیبی از یک پیوند یگانه و یک پیوند سه گانه پیوند داده است. مسطح مثلثی اتم مرکزی با سه گروه الکترون یک شکل مثلثی مسطح می دهد.

توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.