دانلود فایل(پاورپوینت تعریف و تحلیل رابطه انسان و محیط)

روانشناسی محیط ,محیط ,ادراک محیطی,توقع فضایی انسان از محیط ,تعامل انسان ومحیط ,تاثیر محیط بر رفتارپاورپوینت تعریف و تحلیل رابطه انسان و محیط|40192929|bna30007102|
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان پاورپوینت تعریف و تحلیل رابطه انسان و محیط آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فهرست

روانشناسی محیط

محیط

ادراک محیطی

توقع فضایی انسان از محیط

تعامل انسان ومحیط

تاثیر محیط بر رفتار

انسان ،محیط طبیعی

انسان ،محیط فرهنگی و اجتماعی

انسان ،محیط شهری

انسان ،محیط معماری

روانشناسی محیط

روانشناسی محیطی به رفتارهای مرتبط با محیط می پردازد. مفاهیم مربوط به محیط و اولویت های زیبایی شناختی مورد مطالعه قرار گرفته و در قالب نقشه های رفتاری نشان داده شده اند. محیط انسان در سطوح مختلفی رفتار او را روانشناسی محیط به تاثیر محیط بر انسان و چگونگی ارتباط و تعامل بین محیط كالبدی و تجربه انسان میپردازد.

روانشناسی محیط به مطالعه بر محیط های گوناگون و مردم میپردازد وبه درك بهتری از روابط متقابل انسان و محیط كمك میكند. با این دانش میتوان قبل از طراحی ارزیابی هایی را انجام داد كه خود بهترین ابزار برای معمار خواهد بود.

محیط

محیط به هر آنچه در پیرامون وجود دارد،و به صورت بالقوه با فرد درارتباط قرار میگیرد اطلاق می شود. در واقع محیط شکل ضمنی هر آنچه در اطراف ما است چه ساخته شده چه طبیعی.

جان لنگ عنوان می کند محیط در زیر گروههای محیط کالبدی، محیط اجتماعی، محیط روانشناختی و محیط رفتاری تقسیم بندی می شود.

محیط کالبدی شامل محیط های زمینی و جغرافیایی و محیط مصنوع

محیط اجتماعی شامل نهادهای متشکل از افراد و گروهها.