دانلود فایل(دانلود پاورپوینت روابط انسانی در سازمانهای آموزشی 234 اسلاید)

دانلود روابط انسانی در سازمانهای آموزشی 234 اسلاید,تحقیق روابط انسانی در سازمانهای آموزشی 234 اسلاید,مقاله روابط انسانی در سازمانهای آموزشی 234 اسلاید,روابط انسانی در سازمانهای آموزشی 234 اسلایددانلود پاورپوینت روابط انسانی در سازمانهای آموزشی 234 اسلاید|40106862|bna30007102|
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان دانلود پاورپوینت روابط انسانی در سازمانهای آموزشی 234 اسلاید آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

قسمتی از محتوی ورد

تعداد اسلاید : 234 صفحه

بنام یگانه هستی بخش نام درس : روابط انسانی در سازمانهای آموزشی رشته علوم تربیتی 3واحد درسی نام منبع و مؤلفین : روابط انسانی در سازمانهای آموزشی ، محمدرضا سرمدی وحمیدرضا حاتمی انتشارات دانشگاه پیام نور 1384 مظفر شریف زاده كارشناس ارشد مدیریت آموزشی سلام و صلوات بر محمد و آل محمد طرح درس : كتاب حاضر به منظور تدریس درس روابط انسانی در سازمانهای آموزشی در پنج فصل : تاریخچه پیدایش و تکامل روابط انسانی ساختار روابط انسانی در مدیریت ارتباطات ،اهمیت و ماهیت آن تئوریها و نظریه ها نقش گروه در سازمان و جایگاه آن در روابط انسانی تالیف شده است .
هدف درس : هدف این درس آشنایی مدیران و دست اندرکاران سازمان های آموزشی با چگونگی برقرارکردن ارتباط های انسانی در سازمانهای آموزشی است.
جایگاه درس : درس روابط انسانی در سازمانهای آموزشی یکی از دروس تخصصی رشته علوم تربیتی در گرایش مدیریت و برنامه ریزی آموزشی است .
مقدمه : روابط انسانها از آغاز تمدن بشر وجود داشته و پیوسته همراه سیستمهای گسترده اقتصادی و اجتماعی یک نظام روابط انسانی موجود بوده است.
اما از نظر علمی دانش روابط انسانی ،پدیده ای جدید و تازه بشمار می رود.
فصل اول : تاریخچه پیدایش و تکامل روابط انسانی مدیریت در دوران سومریها سازمان ملوک الطوایفی ، وسیله حفظ نظام اجتماع بود.
بواسطه تدوین قوانین اور بدست اور-انگورو دونگی بنام”شمش“خدای بزرگ، حمورابی قانون نامه معروف خود را استخراج و به یادگار گذاشت.
در قانون سومری از روابط بازرگانی سخن رفتهاست .
مجالس محاکمه و داوری در معبدها تشکیل می شد.
تاریخچه پیدایش و تکامل روابط انسانی مصر قدیم درمصر قدیم قوانین مدنی و جنایی بسیارترقی کرده بود.
قدیمی ترین سند قانونی جهان درباره “ ارث ” به محکمه تسلیم شده است .
از سلسله سلاطین باستانی مصر،در حدود هزارو سیصد سال قبل از میلاد نوشته هایی بر روی پاپیروس بدست آمده که طرز تفکر مدیریت آن زمان را روشن می سازد .
تاریخچه پیدایش و تکامل روابط انسانی بابل در سرزمین بین دو رود دجله و فرات بوجود آمده است .
تمدنی که در آن نخستین قانون نامه مدون دنیا به نام حمورابی فراهم آمده است .
در قانون نامه حمورابی ،در بسیاری ازمسائل از جمله اقتدار شاه ،قصاص ، انواع مجازاتها ، مزدها و قیمتها ، پرداخت غرامت و .
.
.
سخن به میان آمده است .
تاریخچه پیدایش و تکامل روابط انسانی قوم یهود قوم یهود با وجود ناتوانی سیاسی نقش کارکردی در تاریخ تمدن داشته است .
حضرت موسی مدیری اندیشه گر و هوشمند بود و در اداره امور و وضع قوانین به روابط انسانی توجه داشته است .
مهمترین مسئله تاثیر گذار بر قوم یهود ده فرمان است .
تاریخچه پیدایش و تکامل روابط انسانی چین باستان از نظر ”کایسرلینگ“ کاملترین قوم انسانی در چین باستان به بار آمده و والاترین فرهنگ جهانی شناخته شده، از چین برخاسته و برتری چین در هر گونه از امور صوری بی چون و چراست